London Tests of English for Children

Pearson Language Assessments

London Tests of English for Children (LTEfC)

Poziomy

Egzaminy przeprowadzane są na czterech poziomach zaawansowania. Zostały stworzone, po to by zmotywować dzieci rozpoczynające naukę języka angielskiego.

Poziom

Czas trwania egzaminu

Firstwords

Springboard

Quickmarch

Breakthrough

1h 15min.

Przykładowe egzaminy:

Przykładowe egzaminy LTEfC można znale�ć na stronie internetowej:

Cel egzaminów LTEfC

Celem egzaminu jest sprawdzenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim, bez konieczności posiadania głębokiej wiedzy dotyczącej systemu funkcjonowania języka.

Struktura egzaminu

Na wszystkich poziomach zaawansowania sprawdzane są umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania i pisania. Na niższych poziomach większy nacisk kładziony jest, z konieczności, na znajomość leksyki.

Egzamin składa się z części pisemnej oraz ustnej, w czasie której dzieci grają w grę planszową, lub biorą udział w innej zabawie, której towarzyszy krótka rozmowa.

Uczniowie oceniani są przez wykwalifikowanych nauczycieli z ośrodków egzaminacyjnych PLA położonych w miejscu zamieszkania dzieci.

Na poziomie FIRSTWORDS dzieci uczestniczą w prostej grze planszowej. W trakcie zabawy używane są następujące charakterystyczne zwroty:

Roll the dice. (Rzuć kostką)

Move forwards/backwards. (Rusz w przód/ w tył)

It's your turn.(Twoja kolej)

Whose turn is it?(Czyja kolej?)

Rodzina Brownów

Podczas egzaminu dzieci biorą udział w sytuacjach językowych, z którymi spotykają się na co dzień.

Na wszystkich czterech poziomach zaawansowania uczniowie spotykają się z nietypową angielską rodziną państwa Brown. Dzieci poznają jej życie codzienne, przygody i niefortunne wypadki.

Brownowie mieszkają w Londynie. Pan Tom Brown jest bardzo pracowitym pilotem, który podróżując po całym świecie, odwiedza także kraje, w których dzieci przystępują do egzaminów LTEfC. Pani Elizabeth Brown to super-mama. Opiekuje się czwórką dzieci, a ponadto pracuje jako weterynarz. Każdego dnia spotyka mnóstwo zwierzaków.

Anna jest najstarsza z czwórki dzieci państwa Brown. Uczy się pilnie do egzaminów w szkole, a jej ulubionymi zajęciami są sport, taniec i słuchanie muzyki pop. Jej młodszy brat również lubi sport. Ma bzika na punkcie piłki nożnej i jest fanem drużyny piłkarskiej Arsenal. Poza tym pochłania go gra na konsoli Dreamcast i zbieranie kart z Pokemonami. Niestety, znacznie lepiej radzi sobie z piłką nożną, niż z odrabianiem lekcji. Sophie jest młodszą córką Brownów. Lubi pomagać mamie w pracy ze zwierzętami i opiekuje się domowymi pupilami. Jack to niemowlę. Czas spędza na zabawie i nigdzie nie rusza się bez swojego misia.

Państwo Paul i Mary Brown to dziadkowie. Mieszkają niedaleko rodziny Brownów i często wpadają do nich, aby zaopiekować się dziećmi. Oboje są na emeryturze, lecz kiedyś byli farmerami. Mary uwielbia gotować, a Paul interesuje się ogrodnictwem.

Relaks przed egzaminem

Podejście do egzaminu jest z pewnością bardzo stresującym przeżyciem dla małych dzieci, które mogą mieć problemy ze skoncentrowaniem się na czas trwania całego testu. Dlatego też, zaleca się wygospodarowanie przed egzaminem od 5 do 7 minut, w trakcie których dziecko może się zrelaksować. Czas ten nie powinien być wliczany do dozwolonego czasu trwania egzaminu.

Certyfikaty

Na każdym poziomie zaawansowania dzieci otrzymują certyfikaty LTEfC opatrzone adnotacją:egzamin zdanylubegzamin zdany z wyróżnieniem.

Kiedy można przystąpić do LTEfC?

Sesje egzaminacyjne London Tests of English for Children odbywają się w:

• maju

• czerwcu

• grudniu

Gdzie można przystąpić do egzaminu?
Pearson Language Assessments posiada ośrodki egzaminacyjne na terenie całej Polski.

Szczegółowa lista znajduje się na stronie internetowej:

Więcej informacji:

www.pearsonlanguageassessments.com/poland

Nie masz uprawnień do komentowania

JezykiObce.pl

Wszystko do nauki języków

Komunikat dla użytkowników:

Od dnia 7.01.2019 zaprzestaliśmy codziennego wysyłania listy słówek.

Zaloguj się lub zarejestruj aby skorzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Egzaminy - treści losowe

Główna Egzaminy Pearson London Tests of English for Children