Zmiana pokrycia dachowego...

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: pawel_k19 » 21 wrz 2017, 20:16

Tak się składa, że chciałbym przeprowadzić remont generalny mojego domu. Szczególnie zależy mi na zmianie pokrycia dachowego. Jakim materiałem go pokryć? Lepiej zdecydować się na standardową dachówkę czy blachę z posypką? Słyszałem, że blacha jest zarówno trwalsza, jak i ładniejsza - czy to prawda?
pawel_k19
junior fellow
 
Posty: 217
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:36


Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: retrolu » 03 paź 2017, 14:00

Kolega robi elewacje w Poznaniu i ostatnio doradzał mi, że dachówka jest jednak najlepsza. Ale wiadomo, każdy ma jakieś swoje przekonania.
retrolu
newbie
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2016, 17:08

Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: monika49 » 08 paź 2017, 20:27

A może dachówka gontopodobna się sprawdzi w Twoim przypadku? Na http://dachynowazelandia.pl/ zobacz jak wygląda - moim zdaniem nadaje uroku a przede wszystkim klimatu. Nie jest oklepana, nudna a jakość potwierdzona jest opiniami klientów i długoletnia gwarancja producenta.
monika49
junior fellow
 
Posty: 232
Rejestracja: 20 sty 2017, 12:33

Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: Ryty » 11 paź 2017, 20:38

Nie wiem jak sprawdza się dachówka z posypką? Wiem za to, że skuteczne na lata są zamocowania dachów płaskich wymienione na maxmag.pl/zamocowania-termoizolacji-dachow-plaskich-jak-sie-w-tym-odnalezc zastosowane w pracach modernizacyjnych dachów.
Ryty
junior fellow
 
Posty: 199
Rejestracja: 02 cze 2016, 15:11

Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: angielskinaplus » 13 lis 2017, 15:26

Pokrycia dachowe to jedno, ale wykorzystywane materiały budowlane do tego przedsięwzięcia to drugie, jednym z takich ciekawych i praktycznych opcji będzie karemzyt, coś takiego mam na myśli http://leca.pl/produkty/izolacje/lecar-keramzyt-izolacyjny-l/ Bardzo tani i praktyczny budulec, materiał izolacyjny.
angielskinaplus
junior fellow
 
Posty: 133
Rejestracja: 02 mar 2017, 9:34

Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: wotciarz » 03 gru 2017, 18:09

Czasem przy okazji wymiany pokrycia dachowego trzeba równiez wymienic konstrukcję dachu. Ja niestety tak miałem, że stara konstrukcja nie nadawała się już nawet do remontu, trzeba było po prostu zrobić dach od podstaw. Zdecydowałem się na wiązary w technologii płytek kolczastych od firmy wpw invest http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/wiazary-w-technologii-plytek-kolczastych . Wiązary zamontowane zostały szybko i nie były drogie. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zbudować dach szybko i za niewielkie pieniądze.
wotciarz
junior fellow
 
Posty: 177
Rejestracja: 06 wrz 2016, 15:42

Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: coco2 » 05 sie 2019, 15:55

No ogólnie izolacja domu to podstawa. Wiele osób kupuje też po prostu papę dachową, która jak najbardziej się sprawdza. W tym sklepie http://www.betor.pl/papa-dachowa/ jest w fajnej cenie.
coco2
greenhorn
 
Posty: 99
Rejestracja: 26 sty 2019, 15:50

Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: JagienkaK » 17 wrz 2019, 10:17

A może pójść w temat blach i zatrudnić do wykonawstwa tą krakowską firmę spawalniczą? Z tego co wiem, są bardzo rzetelni.
JagienkaK
greenhorn
 
Posty: 69
Rejestracja: 02 lip 2019, 14:40

Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: Lwiątko91 » 23 paź 2019, 10:07

A myślałeś nad tym, żeby zapytać profesjonalnej ekipy remontowej? Może wszystko wycenią o wiele korzystniej, a do tego będziesz miał pomoc w działaniach?
Lwiątko91
junior fellow
 
Posty: 158
Rejestracja: 22 gru 2016, 11:03

Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: bernita32 » 05 lis 2019, 12:59

Większość materiałów pokryciowych wymaga regularnych zabiegów konserwacyjnych. Renowacja dachu przywraca im pierwotny wygląd, a jednocześnie zabezpiecza przed niszczącym działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Dlatego właśnie planuje odmalować dach. Zastanawiam się, która farba do dachu byłaby najlepsza z https://centrokolor.pl/pol_m_FARBY-NA-DACH-233.html?
Awatar użytkownika
bernita32
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2019, 12:55

Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: monika49 » 01 gru 2019, 13:49

Według mnie bardzo fajnym materiałem na pokrycie dachu są blachodachówki. Mają bardzo dużą odpronośc na pożary, grady i inne warunki atmosferyczne. Można o nich poczytac więcej na http://www.powrotlegendytilcor.pl . Dodatkowo według mnie mają ładny design, a wiele lat gwarancji to również duży plus.
monika49
junior fellow
 
Posty: 232
Rejestracja: 20 sty 2017, 12:33


Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: Kazikdobry » 13 paź 2021, 11:46

Kolega robi elewacje w Poznaniu i ostatnio doradzał mi, że dachówka jest jednak najlepsza. Ale wiadomo, każdy ma jakieś swoje przekonania.


Dobra dachówka to inwestycja na lata w porządny dach. Wiązary też powinny być jak najlepsze. Dobre realizacje, ze sprawdzonych materiałów ma firma http://www.wiazary-kratowe.pl/technologia/


Obrazek
Kazikdobry
fellow
 
Posty: 549
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:19


Re: Zmiana pokrycia dachowego...

Postautor: vlord » 05 cze 2022, 2:37

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
инфоjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości